Pomoc psychologiczna
i psychoterapia online

POMOC PSYCHOLOGICZNA
I PSYCHOTERAPIA ONLINE

Pomoc psychologiczna

Pomoc psychologiczna online i podczas sesji bezpośrednio w gabinecie to jedna z możliwości z jakich mogą skorzystać pacjenci, którzy chcieliby ugruntować siebie, a tym samym zadbać o lepsze zdrowie, życie i relacje interpersonalne. Pierwszym krokiem, który umożliwi zdiagnozowanie problemu, a co za tym idzie wybór najlepszej drogi terapii jest konsultacja psychologiczna. 

Przez internet, telefonicznie lub na umówionym spotkaniu analizuję podczas rozmowy z pacjentem problem, z którym się boryka, przedstawiając mu możliwości wsparcia psychologicznego. Zależnie od postawionej diagnozy wsparcie psychologicznie online może być krótko lub długofalowe. Dla pacjentów preferujących bezpośredni kontakt z terapeutą istnieje możliwość sesji w gabinecie w Warszawie

Dla kogo pomoc psychologiczna
online jest dobrym rozwiązaniem?

Jak mawiał Carl Jung, czołowy psychiatra i psycholog – Ludzie zdrowie mogą uzyskać tylko wtedy, gdy wydobędą się z bagna codzienności. I właśnie tak swoje dolegliwości postrzegają pacjenci, jakby metaforycznie ugrzęźli w miejscu, z którego nie potrafią się wydostać. Na szczęście nie ma sytuacji bez wyjścia. Konsultacja psychologiczna pozwala mi zdiagnozować pacjenta pod kątem zaburzeń, lęków, chorób psychicznych, traum, negatywnych wzorców, następstw sytuacji kryzysowej oraz poznać powody wystąpienia określonych schorzeń, wybierając określoną metodę pomocy. Każdy pacjent decydujący się na wsparcie psychologiczne online otrzyma możliwość skorzystania z interwencji kryzysowej, poradnictwa, psychoterapii, zależnie od swojej potrzeby. Wsparcie psychologiczne przez internet to dobre rozwiązanie, szczególnie dla osób, które nie są mobilne lub chciałyby uzyskać pomoc nie będąc na terenie Warszawy. Umożliwiam również konsultacje kryzysowe dla firm, mentorin oraz coaching językowy po angielsku.

Jak w praktycze wygląda pomoc
psychologiczna przez Internet?

Pomoc psychologiczna online to jedna z wielu możliwości niesienia pomocy pacjentom, zmagający się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. Terapia indywidualna, dla par lub wsparcie psychologiczne dla firm za pośrednictwem internetu nie różni się w praktyce niczym od tradycyjnej formy pomocy, poza oczywiście sposobem komunikacji. Podczas sesji pacjent otrzymuje takie samo wsparcie psychologiczne, jak w gabinecie. Taka konsultacja psychologiczna online, psychoterapia czy mentoring dla firm to wygodna forma, która pozwala uniknąć dojazdów. Co w praktyce pozwala otrzymać niezbędną pomoc, w każdym miejscu i o każdym czasie. Wsparcie psychologiczne online w formie coachingu językowego po angielsku to również świetne rozwiązanie dla osób przebywających za granicą lub będącymi obcokrajowcami poszukującymi pomocy psychologicznej

Ile trwa psychoterapia
online?

Psychoterapia online trwa tyle samo co konsultacja psychologiczna lub terapia w tradycyjnej stacjonarnej formie. Zwykle są to cykliczne godzinne spotkania, a sam okres trwania poszczególnej terapii, zależny jest od nastawienia pacjenta i jego postępów. Wsparcie psychologiczne przez internet to z reguły pomoc krótkofalowa, opiewająca na najlepiej spotkania raz w tygodniu przez okres do 3 miesięcy, najdłużej do roku. Długofalowa psychoterapia online, podczas którego przepracowujemy mocno zakorzenione wzorce, zaburzenia czy nawracające stany depresyjne, może trwać od roku do kilku lat. Istotna w pracy jest też relacja pomiędzy pacjentem a terapeutą, co pozwoli na stopniowe sukcesy.

Masz pytania – napisz

Umów się

na konsultację online lub wizytę w Warszawie
Jeśli czujesz, że zmagasz się od dłuższego czasu z problemem, który utrudnia Ci normalne funkcjonowanie. Relacje ciężko budować Ci na stabilnych podwalinach i zdrowych granicach, a dodatkowo masz problem z poczuciem własnej wartości lub zaburzeniami lękowymi, zapraszam Cię do odbycia wstępnej konsultacji psychologicznej online lub podczas spotkania w moim gabinecie. Wystarczy, że wyślesz maila lub wypełnisz formularz dostępny na stronie, a ja skontaktuję się z Tobą. Pamiętaj, niezależnie od problemu, z jakim się borykasz, nie jesteś z nim sam, a konsultacja psychologiczna online to pierwszy krok do lepszego samopoczucia i zdrowego trybu życia.

Bądź na bieżąco