Psychoterapia

psychoterapia

Psychoterapia

W swojej praktyce jako psycholog i psychoterapeuta ukierunkowuję pacjentów na pracę z własnym wnętrzem i borykającymi myślami. Staram się pokazać pacjentowi, że psychoterapia nie jest walką, ani zwalczaniem siebie, a pozytywną zmianą życiową.

Czym jest

Psychoterapia ma wiele form, jej przebieg zależy przede wszystkim od postawy pacjenta i wzajemnej współpracy z psychoterapeutą. Podczas rozmowy staramy się wspólnie dojść do sedna problemu, wybierając najlepszą metodę pracy zgodnie z potrzebami pacjenta. Możliwa jest zarówno w Warszawie w moim gabinecie oraz online.

Jak działa

Podczas psychoterapii podzielonej na cykliczne godzinne spotkania współpracuję z pacjentem w zakresie zdiagnozowanego problemu. Wspieram, zarówno dzieci i młodzież, jak i osoby dorosłe. Metoda, którą stosuje to terapia poznawczo behawioralna, dzięki czemu ustalamy cele do osiągnięcia i zakres wspólnych działań.

Jak przebiega psychoterapia?

Psychoterapia to proces, na którego składa się kilka podstawowych elementów, które powinny następować po sobie, niezależnie, czy jest to terapia krótkofalowa czy długofalowa. Na przebieg psychoterapii zalicza się:

  1. Wstępna rozmowa telefoniczna, podczas której jest omawiany problem
  2. Ustalenie terminu spotkania
  3. Pierwsza wizyta w gabinecie (z istotną dokumentacją medyczną, jeśli taka istnieje)
  4. Zebranie wywiadu podczas rozmowy, co pozwoli na ustalenie poprawnej diagnozy
  5. Omówienie sposobu pracy i określenie celów terapii
  6. Wspólne rozpoczęcie pracy nad problemem
  7. Regularne spotkania w gabinecie lub online + zalecenia do pracy w domu
  8. Kontrolowanie samopoczucia i monitorowanie postępów
  9. Weryfikowanie etapu terapii
  10. Ewentualne wyznaczenie nowych celów
  11. Omówienie zauważalnych zmian

 

Końcowym etapem prawidłowej psychoterapii, powinny być:

  • Po osiągnięciu zadowalającego poziomu zmiany – zakończenie terapii
  • Pozostanie w kontakcie telefonicznym w razie potrzeby.

Dla kogo?

Psychoterapia nie ma ograniczeń ani wiekowych ani w zakresie intensywności problemu. Każda osoba może skorzystać z psychoterapii w przypadku nawracających stanów lękowych, nerwicy, depresji, zaburzeń odżywiania czy innych problemów. W swoim gabinecie lub online przyjmuję, zarówno dzieci i młodzież, osoby dorosłe, jak i pary.

Jak długo?

Czas trwania psychoterapii zależy w głównej mierze od pracy i nastawienia pacjenta oraz intensywności dolegliwości, z którymi się zmaga. Psychoterapia może być krótkoterminowa lub długofalowa. W jej procesie najważniejsze jest uzyskanie wewnętrznej równowagi pacjenta i uleczenie głęboko zakorzenionych problemów, wynikających np. z czynników rodzinnych.

Na jakie problemy?

Psychoterapia powinna być stosowana w przypadku stanów nerwicowych, depresyjnych, lękowych, zaburzeń odżywiania, osobowości, komunikacji i wszelkich innych dolegliwości utrudniających codzienne funkcjonowanie. Również związanych z przemocą w rodzinie, pracy czy środowisku szkolnym. Psychoterapia to przede wszystkim otwarcie się, akceptacja i zrozumienie oraz etapowe rozwiązanie dolegliwości, która się pojawiła.

Masz pytania – napisz

Umów się

na konsultację online lub wizytę w Warszawie
Jeśli czujesz, że zmagasz się od dłuższego czasu z problemem, który utrudnia Ci normalne funkcjonowanie. Relacje ciężko budować Ci na stabilnych podwalinach i zdrowych granicach, a dodatkowo masz problem z poczuciem własnej wartości lub zaburzeniami lękowymi, zapraszam Cię do odbycia wstępnej konsultacji psychologicznej online lub podczas spotkania w moim gabinecie. Wystarczy, że wyślesz maila lub wypełnisz formularz dostępny na stronie, a ja skontaktuję się z Tobą. Pamiętaj, niezależnie od problemu, z jakim się borykasz, nie jesteś z nim sam, a konsultacja psychologiczna online to pierwszy krok do lepszego samopoczucia i zdrowego trybu życia.

Bądź na bieżąco